Tygři

3. 3. 2021

Uzly:

Uzel, který by měl umět každý skaut i po slepu s rukama za zády je „Ambulančák“. Podívejte se na následující videa a první se naučte jak ho udělat když na provaz (uzlovačku) vidíte. Udělejte jej 5x za sebou, aniž by jste při vázání sledovali video.

Výzva pro drsňáky: uvažte správně ambulanční uzel za zády 🙂

Morseovka:

Nazpaměť bys už měl umět písmena, která se nejlépe pamatují. Jsou to písmena: A, E, I, O, S, T, M. Ke každému písmenu se nauč pomocná slova a nauč se vytleskávat slabiky a rozlišit krátkou (tečka) a dlouhou (čárka) slabiku.

Nováček vlčat:

Kluci by měli mít v nováčkovi vlčat vyplněné tyto stránky: 2, 3, 12, 13, 20, 21, 24, 25, 38, 39, 40, 41.

Podle splněných úkolů mít nalepené tlapky na straně 46 a 47.

Týdenní výzva:

Spi alespoň jednu noc ve spacáku – samozřejmě můžeš i víc 😉 To, jestli budeš spát ve spacáku na posteli, nebo na karimatce vedle postele, nebo si uděláš v pokojíku provizorní přístřešek, to už nechám na tobě 🙂 Fotky z této výzvy pošli na polbulva@skaut.cz