Registrace

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace.

Termínem pro odevzdání všech podkladů a úhradu registračního poplatku je letos středa 12. ledna 2022.

Roční registrační poplatky stanovené na rok 2022:

• 600 Kč za každého registrovaného

Dřív se vyplňovaly při každé registraci papírové přihlášky, které se přepisovaly do skautIsu. Tentokrát se přihlášky posílají elektronicky a to jen těm, kteří nebyli nikdy registrovaní. Členské příspěvky se od registrace 2022 vybírají úhradou na střediskový bankovní účet. Informace o tom, kam a jak registrační poplatek uhradit, dostane rodič emailem.

Důležité upozornění:
Registrační poplatky se musí uhradit do termínu, který je uveden o pár řádků výše a ne dříve jak 1.1. daného roku! Středisko musí po tomto termínu poslat část registračního poplatku vyšším organizačním jednotkám. Pokud se tak nestane, tak se může stát, že Vaše dítě nebude registrované do skautu!

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.